Güvenlik Kodu *
Güvenlik Kodu

Numara taşıma sorgulama, bir telefon numarasının hangi operatöre ait olduğunu öğrenmenize yardımcı olan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, bir telefon numarasının hangi ülkede ve hangi operatöre ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Numara taşıma sorgulama işlemi, genellikle ülkelerin telefon numaralarına ilişkin veritabanından yararlanılarak gerçekleştirilir. Numara taşıma sorgulama hizmetleri, genellikle ücretsiz olarak sunulur ve internet üzerinden kolayca erişilebilir.

GSM operatörlerinin uzun zamandır sunmuş olduğu numara taşıma işlemi, özellikle kullandığı hattı beğenmeyenlerin tercih ettiği bir yöntem olarak bilinmekle beraber numara taşıma işlemi ile birlikte GSM firmaları pek çok hediye dakika, SMS ve İnternet paketleri vermektedir. Hattını taşıyan kişilere sunulan bu avantaj, kendi GSM firmasından memnun olanların bile ilgisini çekerken bazı karışıklıklara neden olmaktadır. Örneğin numarasını taşıyan kişileri ararken kendi operatör içi konuşma dakikasından gitmeyip ek fatura yansıması, yurt dışı kullanımlarda aksaklıklar gibi olumsuz yönlerde bulunmaktadır. Sizler için hazırladığımız numara taşıma sorgulama sayesinde bir numaranın şuan hangi GSM operatöründe olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Numara taşıma, bir kişinin mevcut telefon numarasını başka bir telefon hizmetine taşıması anlamına gelir. Bu işlem, genellikle bir kişinin mevcut telefon hizmetini değiştirirken yapılır ve kişinin numarasını koruyarak, mevcut arama ve mesaj geçmişini korur. Numara taşıma işlemi, bir telefon hizmeti sağlayıcısından başka bir telefon hizmeti sağlayıcısına veya bir operatörün hizmetlerinden başka bir operatöre geçiş sırasında yapılabilir. Numara taşıma işlemi, genellikle telefon hizmeti sağlayıcısı tarafından sağlanan bir hizmettir ve kişinin mevcut hizmetlerine zarar vermeden yapılır.

Yukarıdaki formu kullanarak numaranın hangi operatöre bağlı olduğunu görebilirsiniz. Sonuçlar bilgi amaçlıdır, resmi işlemlerde kullanılamaz.